Hirdetések
Önkéntes munkát végezni főként fiatal pályakezdőként elsősorban önzetlen, a világ megismerésére vágyó, befogadó egyének tudnak. Olyanok, akik nem félnek megismerni idegen kultúrákat, elfogadni annak szabályait, miközben a segítés szándéka vezérli őket. Akik önkéntes munkára vállalkoznak, mindenképp hozzájárulnak egy-egy térség vagy ország – és nem utolsósorban saját személyük – pozitív változásához.
Mit jelent önkéntesnek lenni és zsebpénzért dolgozni egy külföldi államban? Munka, tanulás, vagy fejlődési lehetőség? Hogy látja ezt a program koordinátora és mit gondol erről a fiatal önkéntes, aki már túl van a tűzkeresztségen? Az aktuális kiírások apropóján néztünk szét az önkéntes munkalehetőségek háza táján. Ambrus Ritával és Dombi Gabriellával Nyújtózkodtunk.
A kaposvári Compass Ifjúsági szervezethez egyesületünk (Egyesület a Gyergyói Ifjúsági Központért) évek óta küld önkénteseket. Október 1-i határidővel újabb pályázatokat szeretnének beadni önkéntesek fogadására ahová erdélyi önkénteseket is várnak. A pályázatok pozitív elbírálása esetén 2015 tavaszán-nyarán 5 erdélyi önkéntes indulhat Magyarországra, ahol egy éven keresztül önkénteskedhet. Az önkéntes költségeit az Európai Unió Ifjúsági programján (Erasmus+) belül, az Európai Önkéntes Szolgálat biztosítja (zsebpénz, szállás, étkezés, utazás, biztosítás, tanulási lehetőségek).
A következő programokra lehet jelentkezni:
- önkéntesség anyaotthonban
- önkéntesség foglalkoztató intézménynél
- önkéntesség a kaposvári színháznál
Kedves potenciális önkéntesek!
Az EGYIK egyesület az Európai Önkéntes Szolgálat keretében küldő szervezetként vesz részt önkéntes projektekben. Idén ősszel négy magyarországi helyszínre összesen 11 önkéntest küldhetünk, 10-12 hónapig tartó projektekre. Az önkéntesek elsősorban fiatalokkal, gyerekekkel és hátrányos helyzetű fiatalokkal dolgozhatnak. Bár a helyek nagyjából beteltek, még néhány személy jelentkezését várjuk július 27-ig.
Az önkéntes ellátásáról minden esetben a program (Európai Önkéntes Szolgálat) gondoskodik, az önkéntes munkájáért zsebpénzt kap, naponta 6 órát dolgozik, havonta van plusz 2 szabadnapja a hétvégéken kívül. A program keretében képzéseken vesz részt, nyelvtudását gyarapíthatja.
Jelentkezni, érdeklődni: ambrusritakukacyahoopontcom email címen. Jelentkezéshez egy önéletrajzra és egy bemutatkozó (motivációs) levélre lesz szükség.
Kedves önkénteskedni, tanulni vágyó fiatalok!
Az EGYIK egyesület egy önkéntes projektre szeretné felhívni a figyelmed:
A projekt paraméterei
Fogadó szervezet neve: Dél-Alföldi Regionális Társadalomtudományi Kutatási Egyesület (DARTKE)
Önkéntes periódus időtartama: 2014.09.01 – 2014.06.30, 10 hónap
Helyszín: Hódmezővásárhely / Szeged, Magyarország;
Külföldi önkéntesek teljes létszáma: 4 (az önkéntesek Romániából, Németországból, Franciaországból, és Litvániából lesznek);
A projekt tartalma
A MY MAP (Multiculture Youth for Multiplicate a Process) projekt keretén belül a DARTKE négy önkéntest kíván fogadni. Az önkéntesek a szervezet által működtetett ifjúsági projektekben dolgoznak majd (Ötletfa – összefogás a telepen élő fiatalok aktivizálásáért; Mentor programmal az integrációért alkalmazásának kiterjesztése).
A DARTKE célcsoportjába hátrányos helyzetű fiatalok tartoznak, így a projekt a társadalmi befogadást és beilleszkedést szolgálja. Fő célcsoportjai több szempontból is veszélyeztetettek:
- Harmadik világbeli országból származó, migráns háttérrel rendelkező általános és középiskolás tanulók, akik a nyelvi és kulturális különbségek miatt tanulási és beilleszkedési nehézségekkel szembesülhetnek,
- Szociális, társadalmi szempontból hátrányos helyzetű, jellemzően telepeken élő fiatalok.
Ezeket a fiatalokat, Szegeden információs ponttal és Hódmezővásárhelyen közösségi térrel és tanácsadó irodával kívánják olyan információkhoz juttatni, amelyek segítik az életben való eligazodásukat; segíteni kívánják őket olyan készségek kifejlesztésében, amelyek hozzájárulnak aktív állampolgárrá válásukhoz. Tanácsadási szolgáltatásukkal egy produktívabb életút megteremtését teszik lehetővé a számukra. Elősegítik a többségi társadalom, illetve a magyarországi kisebbségek (kiemelten romák) egymásközötti párbeszédét, egy toleráns, elfogadó attitűd kialakítását.